اخبار
اخبار
مازراتی پیشگام الکتریکی سازی محصولات فیات کرایسلر خواهد بود
انتشار خبر: 1396/05/08

گروه بین الملل: زمانی که بحث مصرف سوخت بهینه به میان می‌آید، بدون شک مازراتی که به داشتن موتورهای قدرتمند و پر زرق و برق هشت سیلندر V8 روی خودروهای خود معروف می‌باشد اولین خودروسازی نیست که به ذهن‌ها خطور کند.

به گزارش خبرخودرو، این موضوع ممکن است به زودی تغییر کند، زیرا روز گذشته، سرجیو مارکیونه، مدیرعامل گروه خودروسازی فیات کرایسلر اعلام کرده که تمامی خودروهای مازراتی پس از سال 2019 الکتریکی و هیبریدی خواهند شد.

وب سایت اتو نیوز گزارش می‌دهد که این حرکت بخشی از یک تلاش بزرگ‌تر برای الکتریکی سازی کردن بیش از 50 درصد محصولات فیات کرایسلر تا سال 2022 می‌باشد و دقیقاً پس از رسوایی‌های اخیر آلایندگی کمپانی مطرح شده است. مارکیونه در این باره می‌گوید: "چیزی که واقعاً این اقدام را شدیداً ضروری کرده سرنوشت موتورهای دیزلی، مخصوصاً در اروپا می‌باشد."

مارکیونه همچنین اشاره کرده که الکتریکی سازی موتورهای بنزینی هم اکنون به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است و مازراتی با طراحی و توسعه دو مدل آتی پیشگام این کار خواهد بود. جزئیات بیشتر این دو مدل انتظار می‌رود اوایل سال آینده میلادی منتشر شود، ولی در گزارش‌های قبلی آمده که کمپانی در حال طراحی یک پلت فرم جدید است که مجموعه‌ای از مدل‌های آتی شرکت شامل انواع خودروهای هیبریدی و الکتریکی روی آن ساخته خواهند شد.

در حالی که ممکن است انتخاب مازراتی برای جلو بردن این پروژه کمی عجیب به نظر برسد، مارکیونه گفته که مازراتی به این دلیل انتخاب شده که می‌تواند قیمت‌های بیشتری روی مدل‌های خود گذاشته و هزینه‌های خرید باتری و موتورهای الکتریکی را پوشش دهد.

نخستین مدل پلاگین هیبریدی مازراتی گفته می‌شود روی شاسی بلند لوانته ساخته خواهد شد، خودرویی که در آینده‌ای نزدیکی پیشرانه خود را با کرایسلر پاسیفیکا هیبریدی به اشتراک خواهد گذاشت و فقط با تکیه بر موتور الکتریکی می‌تواند تا 53.1 کیلومتر مسافت را طی کند.