اخبار
اخبار
شروط سایپا برای ورود به فاز جدید همکاری با رنو
انتشار خبر: 1396/05/17


توقف تولید پراید پیش از موعد مقرر

 به گزارش خبر خودرو، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از توقف تولید پراید پیش از زمان اعلام ‌شده خبر داد و گفت: شرکت سایپا به صورت خودجوش و پیش از مهلت استاندارد تولید پراید را متوقف می کند.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو، دکتر جمالي در مراسم آغاز هفدهمین نمایشگاه خودرو مشهد اظهار داشت : از هم اکنون بسیاری از مشتریان سایپا نگران توقف تولید پراید و محصول جایگزین آن هستند.

وی تصریح کرد :با مطالعات خوبی که در گروه سایپا صورت گرفته محصولاتی در این راستا طراحی شده که امید است پاسخ گوی مشتریان در این رنج قیمتی  باشد.

وی در ادامه در خصوص قرارداد ایدرو و رنو گفت: موضوع قرارداد رنو به سایپا ارتباطی ندارد و مربوط به ایدرو است.

وی همچنین در خصوص فاز جدید همکاری جدید سایپا با رنو یاد آور شد: در صورت ارائه طرح جدیدی برای همکاری با رنو ، این پیشنهاد مستلزم بررسی بیشتر توسط سایپا است و چنانچه رنو شرایط  سایپا را بپذیرند همکاری جدیدی را با رنو خواهیم داشت.

وی گفت: البته تا زمانی که محصولات ال 90 در سايپا تولید می شود همکاری گذشته سایپا با رنو ادامه خواهد داشت.

وی از جمله شروط سایپا برای ورود به فاز جدید همکاری با رنو،  تولید محصول جدید رنو و صادرات 30 درصدی این محصولات عنوان کرد و افزود: در قرار داد قبلی رنو و سایپا این شروط رعایت نشده است ضمن اینکه باید داخلی سازی 70 درصدی تولیدات جدید محقق شود.

وی همچنین در  پاسخ به سوالی در خصوص افزایش سهم تولیدات چینی در گروه سایپا گفت: با طراحی پلت فرم جدید سایپا در اوایل اسفند ماه شاهد عرضه اولین محصول کاملا ایرانی سایپا  بر روی پلت فرم جدید شرکت خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه سالیانه حداقل 2 محصول جدید را به بازار عرضه می کنیم،  تاکید کرد: پیش بینی می شود محصول کاملا ایرانی سایپا از هر جهت پاسخ گوی سلایق مختلف مشتریان باشد.

وی  همچنین با توجه به رونمایی برلیانس کراسC3  همزمان با اغاز بکار هفدهمین نمایشگاه مشهد گفت: این خودرو با قیمت 57 میلیون و 500 هزار به بازار عرضه می شود اطمینان داریم این محصول با توجه به درخواست های بسیار، مورد استقبال زیاد مردم قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل سایپا گفت: این محصول با موتور 1600 توربو به بازار عرضه می شود.

جمالي همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت بن رو با توجه به قرارداد ایدرو و رنو گفت:  در جریان امضاء قرارداد ایدرو و رنو نیستم.

وی همچنین زمان پیش ثبت‌نام کوییک را اوایل شهریور ماه اعلام کرد و گفت: این خودرو تا حداکثر اوایل آبان ماه امسال وارد بازار می شود.

مدیر عامل سایپا در ادامه در خصوص تاثیر  معرفی کابینه جدید دولت و تغییر وزیر صنعت و معدن در پروژه های آتی سایپا، گفت: سایپا بنگاهی مستقل و خصوصی است هر چند فعالیت های این بنگاه تولیدی  همواره مورد حمایت های دولت بوده است چنانچه  در بازدیدی که از طرح های شرکت در حوزه تحقیق و توسعه و طراحی مگاپلت فرم  صورت گرفته این تلاش هامورد تشویق مدیران ارشد کشور قرار گرفته است.

جمالي همچنین در خصوص قراردادهای جدید سایپا گفت: مذاکرات سایپا با نیسان در حال انجام است به نظر می رسد شرایط جدید تعیین شده تا حدود زیادی مورد قبول نیسان قرارگرفته و امید است هر چه سریعتر این همکاری آغاز شود.  

وی همچنین در خصوص باز گشایی نماد سایپا اظهار داشت: به زودی نماد سایپا در بورس باز می شود.