اخبار
اخبار
استارت همکاری مشترک تولید کنندگان لنت با شرکتهای خارجی زده شد
انتشار خبر: 1396/05/21


به گزارش خبر خودرو ، رئیس انجمن صنایع تولید لنت ترمز و کلاچ می گوید : نبود نظارت دقیق بر کیفیت و استاندارد لنت های وارداتی مشکل مهم امروز بازار مصرف است.

حسین لاجوردی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو، اظهار داشت : متاسفانه کنترل چندانی نسبت به کیفیت و استاندارد لنت های خارجی صورت نمی گیرد البته این کنترل و نظارت ها از سوی گمرکات رسمی اعمال می شود اما در جریان ورود کالای قاچاق عملا این نظارت وجود ندارد .

وی با اشاره به افزایش قاچاق لنت ترمز به کشور ، تصریح کرد : در شرایطی که لنت ترمز به عنوان قطعه فوق ایمنی در میان تمامی قطعات قاچاق به عنوان اولویت اول نظارت دولت قرار گرفته است اما کنترل بر ورود این قطعه به صورت قاچاق عملا ممکن نیست و همچنان شاهد عرضه لنت های قاچاق به بازار هستیم.

 وی همچنین به مشکل عرضه لنت های تقلبی در بازار اشاره کرد و گفت : در شرایطی که شاهد ورود لنت های قاچاق به کشور هستیم متاسفانه جریان ورود لنت های تقلبی نیز به بازار افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد : با اعمال محدودیت و افزایش کنترل و نظارت بر جریان قاچاق لنت ترمز به کشور ، برخی افراد سودجو با بسته بندی لنت های تقلبی تحت نام برندهای خارجی و معتبر ، اقدام به عرضه این نوع اقلام تقلبی به بازار می کنند .

رئیس انجمن صنایع تولید لنت ترمز و کلاچ در ادامه بر ضرورت سختگیرانه نمودن قوانین در مبارزه با ورود قطعات تقلبی به بازار تاکید کرد و گفت : باید قوانین در این بخش تغییر یافته و سخت گیرانه تر شود چرا که با قوانین موجود عملا هیچ گونه اعمال قانونی نسبت به افراد سود جو و متقلب در جریان عرضه کالای تقلبی به کشور وجود ندارد.

لاجوردی تاکید کرد : امروز نابودی تولید کنندگان تنها بخشی از موضوع واردات لنت های تقلبی به کشور است چرا که بخش مهم تر و موثر تر آن  به حوادث و سوانحی باز می گردد که بواسطه استفاده از لنت ها بی کیفیت و تقلبی در جامعه حادث می شود.

وی گفت : عدم محدودیت و کنترل دقیق بر جریان واردات لنت ترمز موجب گردیده برخی از واردکنندگان اقدام به ورود بیش از چند نوع برند به داخل کشور کنند که در کنار این برندها گاها شاهد عرضه اقلام تقلبی نیز به بازار هستیم.

وی در ادامه با توجه به اهمیت تقویت تولید بر کنترل ورود کالاهای خارجی به کشور از تشکیل برخی جوینت ونچرهایی میان تولیدکنندگان داخلی لنت با شرکتهای خارجی خبر داد و گفت : در راستای رفع موانع و آغاز برخی از همکاری ها ، تعدادی جوینت ونچر نیز میان شرکت های داخلی با شرکتهای خارجی تشکیل شده است و همچنان مذاکرات برای همکاری میان سایر تولیدکنندگان لنت ترمز با شرکتهای خارجی ادامه دارد.