اخبار
اخبار
سهم قطعات تقلبی در بازار به بیش از 60 درصد رسید!
انتشار خبر: 1396/08/01


به گزارش خبر خودرو، یک عضو فعال در صنعت قطعه سازی کشور معتقد است که همچنان بالای 60 درصد از بازار قطعات یدکی را قطعات بی کیفیت و تقلبی تشکیل می دهد.

جعفر نصیری در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت :  در حال حاضر برخی از قطعه سازان فاقد مجوز به صورت زیر پله ای قطعات بی کیفیت را تولید و به بازار after market عرضه می کنند.

وی تصریح کرد : متاسفانه بسیاری از این قطعات بدون رعایت هر گونه استاندارد و کیفیتی تولید و در بازار قطعات یدکی عرضه می کنند.

وی خاطر نشان کرد : در شرایطی که اوضاع نقدینگی بسیاری از واحدهای تولیدی بسیار نگران کننده است و از سویی امکان ایجاد کارخانجات جدید برای بسیاری از متقاضیان ورود این صنعت وجود ندارد طبعا تعداد تولیدکنندگان زیر پله ای و بدون مجوز از وزارت صنعت و معدن رشد زیادی خواهد داشت.

وی با تایید افزایش قطعات قاچاق در بازار ، اظهار داشت : باید برای وضعیت کنونی صنعت قطعه سازی کشور فکری اساسی شود .

وی افزود : متاسفانه حذف تدریجی برخی از واحدهای قطعه سازی از چرخه تولید و از سویی کسب سودهای بالا موجب ورود برخی از تولیدکنندگان به جریان واردات قطعه شده است .

این فعال در صنعت قطعه سازی خاطر نشان کرد : این چند سالها اخیر به جهت افزایش مشکلات تولید،  بخشی از تامین کننده اصلی ورشکست و سرمایه در گردش آنها بلوکه شده است به طوری که این مساله موجب فعالیت برخی از تولیدکنندگان فاقد مجوز و همچنین واردات قطعات بی کیفیت و تقلبی در بازار تولید و مصرف شده است.

نصیری در ادامه با توجه به جریان ورود قطعات چینی و بی کیفیت به کشور گفت : هم اکنون مشکل عدم کیفیت و ایمنی برخی از خودروها ناشی از استفاده از قطعات چینی و بی کیفیت و تقلبی است.