اخبار
اخبار
ضرورت توجه جدی به نظام تضمین کیفیت در صنعت خودرو ایران
انتشار خبر: 1396/08/20به گزارش خبر خودرو، یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است امروز بايد تصميمات استراتژيكي براي صنعت خودرو اتخاذ شود تا اين صنعت بر اساس ظرفيت های موجود توسعه و پيشرفت نمايد.

امیر حسن کاکایی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : صنعت خودرو ایران براي جهاني شدن نیازمند ارتباطات جهاني و حرکت در مسیر نوآوري و توليد است.

وی تصریح کرد : هر چند دست یابی به پيشرفت در صنعت خودرو علاوه بر تصمیمات مهم ،در گرو توليد محصول رقابت پذير و با كيفيت است.

وی با اشاره به عدم رضایت مصرف کنندگان از برخی تولیدات داخلی ، خاطر نشان کرد : در حالی بسیاری از مشتریان محصولات داخلی از کیفیت تولیدات خودروسازان رضایت ندارند که این امر ناشی از نوسان در تولید و عدم وجود ثبات کیفی در تولیدات شرکتهاست.

وی افزود : برای ارتقاء و دستیابی به ثبات کیفی در صنعت خودرو لازم است ضمن نوآوری در محصول ،طراحی های جدیدی در این عرصه صورت پذیرد.

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی خودرو ،دانشگاه علم و صنعت ، یکی از دلایل شرایط موجود را عدم توجه جدی به نظام های تضمین کیفیت در شرکتهای خودروسازی سازی اعلام کرد وگفت : هر چند بخشی از این جریان مربوط به عدم توجه مدیران به مساله نوسان در کیفیت است کهبرای جلوگیری از این شرایط باید مانع عرضهمحصول بی کیفیت در بازار و به سمت مشتریان  گردید.

کاکایی اظهار داشت : البته بخشی از مشکلات کیفی خودروها ناشی از تجهیزات مسنهلک در خطوط تولید خودروسازان است که باید در این زمینه حرکت های جدی صورت گرفته و خطوط نوسازی شوند.

وی با ابراز تاسف از اینکه طراحی بخش عمده ای از خودروهای تولیدی برای 15 تا 20 سال گذشته است ، تاکید کرد : باید طراحی ها جدیدی در صنعت خودرو صورت گرفته تا کیفیت ها ارتقاء یابد چرا که پلت فرم های موجود کشش این حجم از تغییرات و فن آوری های جدید را نخواهند داشت.