اخبار
اخبار
شوک های اقتصادی ناشی از افزایش قیمت بنزین در کشور !
انتشار خبر: 1396/10/04


به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخبار ضد و نقیض مبنی بر افزایش قیمت بنزین گفت : با افزایش قیمت ورود حامل های انرژی به خصوص افزایش قیمت بنزین شوکی اقتصادی و اجتماعی را در جامعه شاهد خواهیم بود.

هدایت الله خادمی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت : اعضای کمیسیون انرژی با افزایش نرخ بنزین با این شدت موافق نیستند، مگر اینکه این افزایش نرخ با درصد معقولی صورت گیرد تا به اقتصاد بیمار جامعه شوکی وارد نشود.

وی افزود : چنانچه دولت خواستار افزایش نرخ بنزین است، باید این افزایش با شیب ملایمی بین سال های 92 تا 95 صورت گیرد.

وی تصریح کرد : افزایش قیمت حامل های انرژی به صورت ناگهانی باعث بروز مشکلاتی ازجمله افزایش رکود، تعطیلی بسیاری از کارگاه ها، کارخانه ها و ریزش نیروی انسانی خواهد شد از سویی با توجه به ثابت ماندن درامد مردم، عدم ایجاد اشتغال و رکود درفعالیت صنایع ، مسلما بخش زیادی از جامعه توان پرداخت هزینه های جانبی را نخواهند داشت.

خادمی در ادامه با توجه به تبعات افزایش نرخ بنزین ، اظهار داشت : تنها تصمیم بر افزایش قیمت بنزین نیست بلکه قیمت سایر حامل های انرژی نیز افزایش خواهد یافت و طبعا این جریان بر قیمت صدها فراورده دیگر اثر گذاشته و مسلما این اتفاق به ضرر مردم تمام خواهد شد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در ادامه با توجه بودجه اختصاصی دولت به بخش عمران تصریح کرد :از آنجا که بودجه کمی در اختیار بخش عمران قرار گرفته طبعا در این بخش فعالیت چندانی صورت نگرفته و موجب می شود در حوزه اقتصاد و همچنین توسعه و اشتغال موفقیت چشمگیری حاصل نشود.

خادمی در پایان گفت : با افزایش 10 الی 15 درصدی نرخ بنزین موافق هستم.