اخبار
اخبار
یک طراحی ذهنی از خودروی تولیدی Dyson منتشر شد !
انتشار خبر: 1396/10/10

گروه بین الملل: همه می دانند که سازنده جاروبرقی، Dyson تصمیم دارد یک خودروی تمام برقی را تا قبل از پایان دهه جاری وارد بازار کند.

به گزارش خبرخودرو، در حال حاضر چیزی بیش از تصور در این مورد وجود دارد چرا که جیمز Dyson، موسس این شرکت اوایل سال جاری اعلام کرده بود که مبلغی در حدود 2 بیلیون پوند را در این پروژه سرمایه گذاری خواهد کرد.

Dyson وعده داده این خودروی برقی جدید طراحی تهاجمی خواهد داشت چرا که قرار نیست ظاهر آن شبیه به دیگر محصولات بازار باشد. وی تایید کرده است که این خودرو نه یک خودروی اسپرت و نه خودروی برقی ارزانی همچون نیسان لیف خواهد بود اما یک طراح مستقل ایده کوپه اسپرت دو در ظریفی برای این برند را به تصور کشیده است.

به نظر می رسد این پروژه هنوز در مراحل ابتدایی است چرا که هنوز نمونه اولیه ای از این خودرو ساخته نشده است. یک تیم 400 نفری حدود 2 سال و نیم روی این خودرو کار می کنندو تعدادی از آن ها روی شاسی ها کار می کنند در حالی که دیگران روی باطری های خودرو متمرکز هستند.

Dyson برخی مقامات آستون مارتین را نیز استخدام کرده و به توسعه تیم خود ادامه خواهد داد. حتی رئیس هیئت مدیره بی ام و، یان رابرتسون نیز ممکن است به این پروژه ملحق شود اما هنوز هیچ چیز تایید نشده است.

فعلاهیچ اطلاعات فنی از این خودروی برقی جدید در دست نیست و طراحی ذهنی منتشر شده کاملابر أساس ایده شخصی طراح بوده است.