اخبار
اخبار
صنعت خودرو باید به سمت تولید خودروهایی با سوخت پاک برود!
انتشار خبر: 1396/10/23

به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بایدصنعت خودرو به سمت تولید خودروهایی با سوخت پاک برود، گفت : البته در بحث سوخت پاک مشکلاتی وجود دارد، لذا وظیفه مجلس پرداختن به این موضوع مهم است.

علی کاظمی بابا حیدری در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرخودرو اظهار داشت : نعمت خدادادی سوخت فسیلی که در کشور به فراوانی یافت می شود باعث شده که در برنامه های جهانی به کندی پیش برویم و طبیعتا زمانی که نفت و گاز در کشور است دولت به سمت انرژی های تجدید پذیر نمی رود.

وی افزود: اعضای کمیسیون در حال پیگیری جهت اجرا برنامه ها در این زمینه هستند و علاوه بر این شکایاتی از سمت مسئولانی که در زمینه سوختهای پاک تخصص دارند صورت گرفته است که باید صنعت خودرو به سمت سوخت پاک برود.

وی در ادامه افزود: آینده نگری کشورهای پیشرفته در زمینه محیط زیست، باعث شده زمان مشخصی را جهت استفاده از سوخت فسیلی تعیین کنند.

وی گفت : در حال حاضر کشورهای پیشرفته به سمت سوخت پاک رفتند و حتی خودورسازان نیز به همان سمت سوق یافته اند و علاوه بر این برنامه ای جهت استفاده از سوخت پاک در منازل مسکونی دارند، لذا ایران نباید از این قافله عقب بماند.

نماینده مردم اردل، فارسان و دهستان سنگرد در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: جهت پیشرفت به سمت توسعه سوخت پاک، قطعا متخصصین بسیار خوبی در کشور وجود ندارند که در این زمینه می توانند فعالیت کنند ، حتی تعدادی از این متخصصین نمونه هایی از  موتور برقی راآماده کرده اند و جلساتی با دولت در زمینه سوخت پاک برگزار کرده اند .

باباحیدری با اشاره به لزوم ارتقا کیفی موتورهای داخلی در کشور گفت : با توجه به نظرات متخصصین تولید موتورهای برقی به مراتب ساده تر از موتور معمولی است؛ لذا باید جلساتی در این ارتباط تشکیل و برنامه ریزی هایی که در این زمینه انجام شده و با جدیت لازم پیگیری شود.