اخبار
اخبار
لزوم اجرای قانون رفع موانع تولید جهت توسعه و سرمایه گذاری
انتشار خبر: 1396/10/26


به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با توجه به سهم خودروهای چینی در بازار داخل بر لزوم نظارت بر این بخش جهت توسعه بازارهای خودروهای داخلی تاکید کرد و گفت : چنانچه سرمایه گذاران از قانون رفع موانع تولید استفاده کنند بخش عمده ای از مشکلات این صنعت حل می شود.

مهرداد لاهوتی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرخودرو اظهار داشت : در صورت اجرای قانون رفع موانع تولید، سرمایه گذاران داخلی می توانند علاوه بر رفع نیاز داخلی، 30 درصد از تولیدات خود را به حوزه صادرات اختصاص دهند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بخش عمده ای از بازار را خودروهای داخلی در اختیار گرفته اند ، افزود : این جریان باعث شده تا خودرو سازان داخلی در زمینه رقابت فعالیت چندانی نداشته باشند.

این نماینده مجلس با تاکید بر کیفیت پایین برخی از خودروهای داخلی گفت: البته بخش زیادی از مشکلات کیفی خودرو را نمی توان تنها مربوط به شرکت های خودرو ساز دانست بلکه بخش زیادی از ان به جریان واردات خودرو باز می گردد.

وی ریشه واردات بی رویه به کشور را تنها کسب منافع شخصی دانست و گفت: امروز قطعا کیفیت خودروهای چینی بهتر از خودروهای داخلی نیست.

لاهوتی در پایان گفت: برای رفع مشکلات موجود در تولید و فروش باید خودرو سازان داخلی را تقویت کرد و همچنین با اجرای قانون رفع موانع تولید زمینه را برای توسعه سرمایه گذاران داخلی فراهم کرد.