اخبار
اخبار
سوبارو گیربکس های دستی را حذف می کند
انتشار خبر: 1396/12/24

گروه بین الملل: گفته می شود سوبارو آپشن گیربکس دستی را که در برخی محصولاتش عرضه میشوند حذف خواهد کرد چرا که روی ارائه ایمن ترین خودروها در این صنعت کار می کند.

به گزارش خبرخودرو، این خودروساز ژاپنی امیدوار است بتواند ازاین پس تکنولوژی ایمنی اکتیو EyeSight خود را تمام خودروهای خود ارائه دهد. EyeSight از مجموعه ای از دوربین ها برای سیستم های کنترلی هم چون هشدارتغییر مسیر، ترمز اضطراری خودکار و کروز کنترل انطباقی بهره می برد. البته این تکنولوژی با گیربکس دستی منطبق نیست و سوبارو نیز به فکر عرضه نسخه دارای گیربکس دستی از خودروهای خود بدون EyeSight نیست. این خودروساز میخواهد به عنوان برندی با ایمن ترین خودروها در دنیا شناخته شود و نمی تواند باعرضه برخی محصولات بدون EyeSight به این هدف دست یابد.

مدیر سوبارو در انگلستان، ChrisGraham اظهارداشت: "مطمئن نیستم که این امر با ارائه گیربکس های دستی تحقق یابد. بی شک هیچ شایعه ای در مورد ادامه عرضه گیربکس های دستی و یا ارائه EyeSight با گیربکس دستی منتشرنشده است."

گمان می رود WRXSTI نیزبه گیربکس اتوماتیک مجهز شود. Graham اظهار داشته که در مورد ایده یک STI هیبریدی هیجان زده است که بی شک به یک گیربکس اتوماتیک نیاز خواهد داشت. وی تاکید کرد که بسیاری از مدل های عملکرد بالای M بی ام و نیز با گیربکس دستی ارائه نمی شوند اما همچنان رانندگی جذابی دارند بنابراین دنیا برای طرفداران STI به پایان نمی رسد. وی هم چنین اظهار داشت یک STI هیبریدی اتوماتیک دارای شتابی فوق العاده خواهد بود.