اخبار
اخبار
موانعی که موجب عدم پیشرفت صنعت خودرو می شوند!
انتشار خبر: 1397/02/08

به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آلودگی هوای تهران باعث مرگ تدریجی در جامعه می شود و متاسفانه هیچکس آنطور که شایسته است این موضوع راپیگیری نمی کند.

ابوالفضل سروش در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرخودرو اظهار داشت: بدون شک صنعت خودرو باید به سمت تولید خودرو های  هیبریدی و یا برقی برود اما متاسفانه دخالت مافیای صنعت خودرو باعث شده که این صنعت به آن پیشرفت چشمگیر دست پیدا نکند و بخشی از این کندی مربوط به نبود زیرساخت ها، قانون و عدم سرمایه گذاریهای لازم است.

وی گفت : صنعت خودرو در هر صورت باید در خدمت سلامت مردم باشد اما متاسفانه در خدمت سهامداران و افراد سودجو است.

وی با اشاره به لزوم  توسعه حمل و نقل عمومی افزود:حمل و نقل عمومی یکی از مباحث مهم و البته نخست در شهر تهران است و یکی از دلایل مهم آلودگی عدم توسعه خطوط ریلی برخی از مناطق شهری است به طوری که و روزانه شاهد سفرهای زیادی از شهرک های اطراف به سمت تهران هستیم.

وی یکی از برنامه های بودجه سال 97 را راه اندازی مترو اسلامشهر عنوان کرد و افزود: بایدحمایت های لازم از صنعت حمل و نقل عمومی صورت گیرد؛ چراکه با گذشت زمان و آلودگی های پیش رو شاهد افزایش آمار بیماری های چون سرطان و مشکلات ریوی خواهیم بود.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: جهت حل مشکلات تهران  از قبیل آلودگی هوا، آسیب های اجتماعی، مترو، ترافیک،ساخت و سازوغیره باید اولویت بندی لازم صورت گیرد؛ چرا که این مشکلات در مدت یکسال حل نمی شود و نیاز به مدت زمان بیشتری است.

سروش معتقد است که رفع آلودگی هوا باید در اولویت استانداری و شهرداری تهران قرار گیرد.

وی همچنین با توجه  به عدم دسترسی سریع مردم به وسایل حمل و نقل عمومی گفت: با وجود اینکه در بودجه سال 97 توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی چندان قابل توجه نیست اما مسلما بخشی از مشکلات را مرتفع خواهد کرد.