اخبار
اخبار
صنعت خودرو ایران بر اساس مدل های اقتصادی شکل نگرفته است
انتشار خبر: 1397/03/08

به گزارش خبرخودرو، یک کارشناس صنعت خودرو کشور با اشاره به نقش مواد اولیه در افزایش هزینه های تولید اظهارداشت : از آنجا که قسمت بزرگی از مواد اولیه مورد نیاز در صنعت خودرو از خارج کشور تهیه می شود ، مواد اولیه سهم بزرگی در افزایش هزینه های تولید دارد.

ابوالفضل خلخالی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در ادامه افزود : به طور مثال ورق های فولادی مورد نیاز بدنه خودرو در کشور تولید نمی شود و ناچارا این ورق ها از کشور کره تامین می شود که قیمت بالایی دارند همچنین در مورد مواد خام پلیمری و برخی گرانول های مورد نیاز صنعت خودرو نیز شرایط به همین گونه است ، که این عوامل قیمت تمام شده خودرو را افزایش می دهد.

وی با اشاره به اهمیت داخلی سازی مواد اولیه مورد نیاز صنعت خودرو گفت : چنانچه مواداولیه با کیفیت خوب و به صورت اقتصادی در داخل کشور تهیه شود ، قطعا قیمت تمام شده خودرو کاهش خواهد یافت.

وی با بیان بهره وری پایین خطوط تولید به عنوان یکی دیگر از عوامل افزایش هزینه تولید گفت : از آنجا که نیروی انسانی به کار گرفته شده در خطوط تولید متناسب با ظرفیت تولید نیست و بسیار بیشتر از نیاز است ، در نتیجه صنعت خودرو در بخش حقوق و دستمزد هزینه سربار زیادی را متحمل می شود که موجب افزایش قیمت تمام شده خودرو می شود.

خلخالی در ادامه افزود : صنعت خودرو ما ، صنعت تمام دولتی بوده است و بر اساس مدل های اقتصادی شکل نگرفته است و همین امر باعث شده است که نیروهای کار بیشتر از آنچه که مورد نیاز است جذب این صنعت شود و بهره وری در صنعت خودرو کاهش یابد.

این کارشناس صنعت خودرو در ادامه با اشاره به اقتصادی نبودن زنجیره تامین در صنعت خودرو تصریح کرد : در دنیا روال به این صورت است که قطعه سازان بزرگ یک مدل قطعه مورد نیاز برای انواع خودروهای یک خودروساز را در تیراژهایی حدود 1 میلیون قطعه درسال تهیه می کنند اما در ایران کار تولید یک قطعه بین چند قطعه ساز تقسیم می شود در نتیجه برخی قطعه سازان حدود 100 هزار عدد از یک قطعه در سال تولید می کنند.

وی در ادامه افزود : به همین دلیل فرایند تولید قطعات اقتصادی نیست و نهایتا قیمت تمام شده قطعات داخلی افزایش پیدا می کند همچنین قیمت قطعات خارجی نیز با افزایش قیمت ارز افزایش می یابد لذا قطعات با قیمت اقتصادی به دست خودروساز نمی رسد ومجموع این عوامل موجب افزایش هزینه های تولید خودرو می شود.

وی در خصوص قیمت گذاری خودروها گفت : در حال حاضر خودروها به صورت دستوری و توسط شورای رقابت قیمت گذاری می شوند اما بازار آزاد نشان می دهد که کشش افزایش قیمت رادارد و این موضوع بیانگر این موضوع است که قیمت فروش خودروها خیلی منطقی نیست.

خلخالی در پایان خاطر نشان کرد : یکی از دلایل کاهش کیفیت خودروها این است که قیمت تمام شده خودرو بالاست و تفاوت چندانی با قیمت فروش ندارد و زمانی که خودروساز حاشیه سودبالایی ندارد نمی توان انتظار افزایش کیفیت را از او داشت.