اخبار
اخبار
آمار بالای تصادفات درون شهری در چهار شهر !
انتشار خبر: 1397/12/27

به گزارش خبر خودرو، معاون عمران امور شهری وزیر کشور با بیان اینکه میزان تلفات جاده‌ای در روستاها افزایش پیدا کرده است ، گفت: چهارشهر اصفهان، مشهد، شیراز و تهران بالاترین آمار تصادفات درون شهری را دارند.

مهدی جمالی نژاد در حاشیه جلسه مشترک شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و کمیسیون ایمنی راه ها که دیروز با حضور وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: در طول دهه اخیر میزان تلفات جاده ای برون شهری و درون شهری هر سال کاهش داشته است. متاسفانه در سال گذشته برای اولین بار طی یک دهه اخیر با افزایش میزان تلفات جاده‌ای روبه رو بوده‌ایم که زنگ خطری بسیار جدی برای ماست.

وی ادامه داد: استانداران مدیران شهری و مدیران راه و شهرسازی با توجه به این زنگ خطر باید به هوش باشند و امروز برای اولین بار بود که جلسه مشترکی بین وزیر راه و شهرسازی و وزیر کشور در این خصوص تشکیل شده است و این نشان دهنده حساسیت این موضوع است. تلفات جاده‌ای بحثی نیست که استانداران بخواهند در خصوص آن منفعلانه رفتار کنند چرا که با جان انسان‌ها در این موضوع سر و کار داریم.

جمالی نژاد با اشاره به تصادفات درون شهری و با بیان اینکه ۴ شهر شیراز، تهران، مشهد و اصفهان میزان تلفات تصادفات درون شهری بالایی نسبت به سایر شهرها دارند گفت: باید به صورت جدی مسئولان شهری در این خصوص تدابیری بیاندیشند تا میزان تلفات تصادفات کاهش یابد.

وی تصریح کرد: در عین حال میزان تلفات درون شهری نسبت به میزان تلفات تصادفات برون شهری کاهش داشته است اما در حوزه روستایی افزایش بسیار قابل توجه بوده و همت جدی در این خصوص می طلبد. اخیراً جاده‌های روستایی آسفالت شده‌اند و در بستر آماده شده بعضا خودروها با سرعت بالایی در این مناطق تردد می‌کنند و ما باید در این مناطق نیز اقدامات پیشگیرانه را که در شهرها در گذشته انجام داده‌ایم، تدبیر کنیم. از همین رو به دهیاران و بخشداران تأکید می‌کنم در این زمینه ورود کرده و بحث‌های پیشگیرانه را که در جهت کاهش تلفات جاده‌ای در روستاها کمک می کند انجام دهند؛ یقینا این اقدامات نیز از سوی ما رصد خواهدشد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در پایان گفت: جلسه امروز عزم جدی مدیران کشور را برای برخورد با تخلفات جاده‌ای نشان می دهد و قطعاً در پایان کار اقدامات استانداران، مدیران کل، مدیران کل راه معاون عمرانی و غیره بررسی و ارزیابی خواهد شد و برخورد های لازم با اقدامات مثبت و منفی دستگاه‌ها صورت می‌گیرد