اخبار
اخبار
افزایش قیمت لوازم یدکی تکذیب شد !
انتشار خبر: 1398/02/02

به گزارش خبرخودرو ، سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو با بیان اینکه قیمت لوازم یدکی افزایش نداشته اخبار منتشر شده در این خصوص را تکذیب کرد و گفت: بنده به عنوان فعال بازار لوازم یدکی و سخنگوی انجمن از چگونگی قیمت ها در بازار کاملا اطلاع دارم و به شما تاکید می کنم قیمت لوازم یدکی نسبت به قبل از عید نه تنها افزایش نداشته بلکه با توجه به پیش بینی های صورت گرفته اگر قطعات دپو شده در گمرک ترخیص شوند قطعا برای 8 ماه آینده نیازی به افزایش قیمت نخواهد بود.

سید مهدی کاظمی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اذعان داشت: فروش قطعاتی که در بازار کمیاب هستند همواره دغدغه مند بوده و برای حل این مشکل که همواره وجود داشته وبرای هر کالایی صادق است باید هرچه سریعتر قطعات دپو شده در گمرک ترخیص شود.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر مشکلی بابت فروش قطعه نداریم و طبق گفته های فعالین صنف لوازم یدکی با وجود قطعات زیادی که در گمرک دپو شده می توان تا 8 ماه آینده نیاز بازار را تامین کرد منتها باید دوستان ما در گمرک همکاری بیشتری بابت ترخیص این لوازم داشته باشند تا کمبودها جبران شود.

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو با بیان اینکه واردات همچنان با ممانعت برخی مسئولین مواجه است گفت: برخی مواداولیه و قطعات باید هرچه سریعتر وارد شود تا همکاران ما قادربه رفع نیاز بازار باشند بر این اساس می بایست هرچه سریعتر نسبت به رفع موانع گمرکی تجار و تولیدکنندگان اقدام شود.

وی با اشاره به سنگ اندازی در واردات لوازم یدکی این اقدام را مغایر با منافع و مصالح بازار و مصرف کنندگان دانست و گفت: باید با مدیریت دولت و وزارت صمت پیگیری ها برای رفع موانع تولید و واردات قطعه یدکی انجام شود البته از آنجاکه بدون اطلاع از نیازبازار تصمیمات به بیراهه می رود لازم است مسئولین با همکاری متخصصین صنف لوازم یدکی نسبت به سنجش نیاز بازار و واردات قطعه اقدام نمایند.

سیدمهدی کاظمی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه باید با تشکیل کارگروه نیاز بازار را بسنجند و قطعاتی که لازم است وارد شود گفت: تا زمانی که نیاز بازار لوازم یدکی به درستی تامین شود باید قطعات مورد نیاز حتی آن هایی که در داخل تولید می شود ولی از نظر کمی و کیفی پاسخگوی نیاز بازار نیست وارد شود.

وی گفت: تامین بخشی از بازار لوازم یدکی خودروهای وارداتی با مشکل مواجه شده البته این موضوع تا زمان ترخیص قطعات وجود دارد و به محض وارد شدن قطعه یدکی به بازارشاهد کاهش قیمت این قطعات نیز خواهیم بود.