اخبار
اخبار
خرید لوازم یدکی خودرو از فروشگاه های اینترنتی ممنوع!
انتشار خبر: 1398/03/23

به گزارش خبرخودرو ، سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو اعلام می کند که در حال حاضر وضعیت مناسبی در بازار لوازم یدکی به لحاظ قیمت محصولات و تامین آن وجود دارد و به هموطنان توصیه می شود تنها از فروشگاه های شناسنامه دار، قطعات یدکی مورد نظرخود را خریداری نمایند و از خریدهای اینترنتی تا زمانی که این فروشگاه ها سامان نیافته و تحت نظارت اتحادیه لوازم یدکی قرار نگرفته اند، خودداری کنند

سید مهدی کاظمی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهارداشت: قیمت لوازم یدکی از ابتدای خرداد ماه افزایشی نداشته اما در فروردین و ادریبهشت، افزایش قیمت چند درصدی وجود داشت زیرا قیمت ارز تا حدی افزایش پیدا کرده بود، اما مجددا به دلیل فروکش قیمت ارز، قیمت لوازم یدکی به نرخ های ابتدای اردیبهشت برگشت.

وی افزود: در حال حاضر تنها درخصوص قطعات خودروهایی که تعداد و تردد آنها در کشور اندک می باشد تا حدی کمبود لوازم یدکی وجود دارد اما مابقی خودروهای پرتردد در کشور با کمبود قطعات یدکی مواجه نیستند.

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو تصریح کرد: کمبود قطعات درخصوص خودروهای خارجی کم تعداد و برخی از خودروهای ایرانی که اخیرا تولید شده و بلافاصله با مساله تحریم روبرو شدند وجود دارد؛ درخصوص خودروهای ایرانی در حال تلاش برای تامین قطعات ازطریق تولیدکنندگان داخلی هستند و استقبال خوبی از این امر شده و به نظر می رسد قطعات این دسته از خودروهادر چند ماه آینده تامین و کمبودها برطرف شود.

کاظمی افزود: به طور کلی در حال حاضر وضعیت مناسبی در بازار لوازم یدکی وجود دارد و نگرانی ای که پیش از آغاز سال درخصوص احتمال افزایش مشکلات در سال 98 داشتیم برطرف شده زیراعلاوه بر آنکه قیمت ها فروکش کرده، تعداد قطعات نیز بیشتر شده و دلیل، این است که همکاری گمرکات کل کشوربا واردکنندگان بهتر شده و کالاها با سهولت بیشتری ترخیص می شود.

کاظمی افزود: گاهی اوقات برخی از هموطنان به صورت اینترنتی اقدام به خرید قطعات یدکی می کنند که همینجا به هموطنان توصیه می شود از فروشگاه های اینترنتی که جا و مکان آنها شناسایی نشده خرید نکنند زیرا این فروشندگان، دوره فروش قطعه را طی نکرده و در بازار کار نکرده اند و با اطلاعات بسیار محدود، اقدام به فروش لوازم یدکی می کنند.

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو افزود: این دسته از فروشندگان به هیچ وجه اطلاعاتی از قطعات یدکی ندارند و مصرف کنندگان در صورت خرید از این فروشندگان و بروز مشکل پس از خرید، حتی نمی توانند فروشنده مورد نظر را پیدا کنند.

کاظمی در پایان گفت: تقاضای ما این است که هموطنان تا زمانی که فروشگاه های اینترنتی، سامان نیافته و از ما مجوز نگرفته اند و مورد شناسایی اتحادیه لوازم یدکی نیستند، از این فروشگاه ها خرید نکنند و ازفروشگاه های مجاز، قطعه مورد نظر خود را خریداری نمایند.