اخبار
اخبار
اگر صنعت خودرو خصوصی بود دولت به این صنعت تسهیلات اعطا می کرد؟
انتشار خبر: 1398/04/23

به گزارش خبرخودرو ، یکی از فعالان صنعت قطعه سازی کشور اعلام می کند که اگر در سالهای گذشته قیمت گذاری خودرو به درستی انجام می شد و دولت با تعریف یک هدف درست از خودروسازان نقشه راه و برنامه درخواست می کرد شرایط اکنون متفاوت بود؛ متاسفانه عدم انسجام در صنعت قطعه و خودرو کشور، شرایط نامناسبی را در این صنایع ایجاد کرده است.

رضا رضایی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: بحث ما از دیرباز این بوده که دولت اداره کننده بنگاه نباشد بلکه دولت باید سیاستگذار باشد. 

رضایی افزود: کشورهای دنیا در را به روی تکنولوژی گشوده اند؛ یا سرمایه گذار خارجی وارد کشورها شده و یا خودروسازان بزرگ جهانی، دانش را به آن کشورها وارد کرده اند و بدین ترتیب در صنعت قطعه سازی آنان ارتقاء تکنولوژی به وجود آمده اما در کشور ما در این خصوص فرصت سوزی های بسیاری در گذشته صورت گرفته است.

این فعال صنعت قطعه سازی کشور افزود: اگر مشکل تحریم حل شود باید سرمایه گذاران خارجی نیز به موضوع خرید سهام دولت در خودروسازی ها ورود کنند اما امروز شرایط این کار وجود ندارد.

رضایی گفت: حتی اگر قطعه سازان در قالب کنسرسیوم اقدام به خرید سهام دولت کنند به دلیل حاکم نبودن سیستم در کشور و فردگرایی حاکم، مشکلاتی به وجود خواهد آمد.

این فعال صنعت قطعه سازی کشور گفت: اگر دولت با واگذاری سهام از خودروسازی کشور خارج شود اما امور را تسهیل و قوانین را اصلاح نکند و کمک های اقتصادی، مالیاتی وR&Dدولت وجود نداشته نباشد مشکلات پابرجا خواهند بود.

وی افزود: باید واقعیت ها را دید، دولت در اواخر سال 97 مبلغ 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای صنعت خودرو قائل شد، آیا اگر این صنعت، خصوصی بود دولت این کمک را لحاظ می کرد؟

رضایی گفت: حال سوال این است که راه حل چیست؟ راه حل در این است که دولت وارد شود و یک تیم بسیار قوی، بلندنظر و صادق انتخاب کند که در صنعت خودرو، دانش جهانی داشته باشند و دولت یک سیاستگذاری کلان انجام دهد و این خرده سهام را تجمیع کند.

وی افزود: باید به دنیا نگاه کنیم و ملاحظه نماییم که در دنیا چه کسانی در صنعت خودرو پیشرفت کرده اند و چطور و چرا این پیشرفت اتفاق افتاده است. باید چند مشاور خارجی ماهر وارد کشور شوند و اگر قرار است کنسرسیومی برای خرید سهام دولت ایجاد شود یک کنسرسیوم واقعی شکل گیرد. تیم مورد اشاره باید اختیارات لازم را داشته باشد که این امر بعید به نظر می رسد و تیم مذکور همچنین باید بودجه لازم را در اختیار داشته باشد.

این فعال صنعت قطعه سازی کشور گفت: قطعه سازانی که به دلایل تحریم مشکلات مالی دارند چگونه می خواهند در این گام، به شکل موفق وارد شوند؟ خودروسازان بدهکار هستند و قطعه سازان با خرید یک شرکت بدهکار دچار مشکلات بیشتری خواهند شد.

رضایی گفت: در کشو ما چند مساله باید اصلاح شود، یکی از این مسائل، احترام به حقوق مالکیت فکری است؛ وقتی یک قطعه ساز قطعه ای را مهندسی می کند و اسناد آن را در اختیار خودروسازان قرار می دهد، از کارمند ساده تا مسئولین بالای خودروسازی، این اطلاعات را به راحتی در اختیار همه قرار می دهند و این یکی از مشکلات کشور است.

این فعال صنعت قطعه سازی کشور گفت: دومین مشکل، نبود ثبات فضای اقتصادی و عدم ثبات قوانین است و برنامه ریزی در این شرایط کار دشواری است. پشتیبانی اقتصادی بانک ها و بازار سرمایه همانند سایر دنیا در ایران وجود ندارد. اگر تمام این امور به درستی در کشور انجام می شد شرایط در خصوص واگذاری سهام دولت متفاوت بود. در صورت واگذاری درست سهام دولت، در نهایت نظارت در دست دولت خواهد بود نه اجرای آن.

رضایی افزود: اگر در سالهای گذشته قیمت گذاری خودرو به درستی انجام می شد و دولت با تعریف یک هدف درست از خودروسازان نقشه راه و برنامه درخواست می کرد شرایط اکنون متفاوت بود. متاسفانه اختلاف سلیقه ها و عدم انسجام در صنعت قطعه و خودرو کشور، شرایط نامناسبی را در این صنایع ایجاد کرده است.