اخبار
اخبار
افزایش تولید؛ باعث کاهش قیمت باطری خودرو‌ها
انتشار خبر: 1398/05/13

به گزارش خبرخودرو، رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باطری وخدمات برق خودور گفت: قیمت انواع باطری در بازار با کاهش چشم گیری روبرو است.

تقی علی اکبری افزود: امسال بدلیل افزایش تولید کارخانجات باطری و انبار شدن این محصول قیمت‌ها روبه کاهش است.

وی گفت: در حال حاضر ۱۲ کارخانه از ۱۸ کارخانه تولید باطری در کشور در حال ساخت هستند و تعدادی از فروشندگان نیز بدلیل اینکه فکرمی‌ کردند مثل سال گذشته با کم بود باطری مواجه هستیم مقدار زیادی پیش خرید کردند.

وی در ادامه افزود: بدلیل اینکه باطری یک عمر مشخص و تاریخ تولید و مصرف دارد ­نمی شود آنرا را انبار کرد و به همین دلیل درحال حاضر فروشندگان مجبور هستند تا باطری‌ها را به بازار عرضه کنند.

وی گفت: هم اکنون در اتحادیه شکایت‌های زیادی داریم مبنی بر ارزان فروشی واحد‌های باطری فروشی و امروز باید بگوییم که عرضه در این بازار از تقاضا بیشتر است. واین خودش باعث شکسته شدن قیمت‌ها می‌شود.

علی اکبری افزود: اتحادیه با بازرسان بطورمداوم در حال رصد قیمت‌ها از درب کارخانه تا واحد فروش است و اگر قرار بر افزایش قیمت باشد حتما آنرا ابلاغ خواهیم کرد.

وی در خصوص حساب و کتاب داغی باطری‌ها هنگام تعویض گفت: کارخانه در حال حاضر هر آمپر باطری را ۳ هزار تومان خریداری می‌کند و فروشندگان و تعویض کاران باطری یک واسطه هستند تا داغی باطری‌ها را به کارخانه‌های بازیافت برسانند.

وی درادامه گفت: هزار و ۱۰۰ واحد پروانه داراز اتحادیه در تهران داریم که از این تعداد ۲۰۰ واحد فقط فروشنده باطری هستند و الباقی که به ۱۰ شاخه مثل خدمات برق اتومبیل، نصب دزگیر، کولرساز، چراغ ساز، و ...... مشغول خدمات دهی هستند.

وی درپایان گفت: مردم به هر واحد خدماتی ازاتحادیه ما که مراجعه می‌کنند حتما باید کارت گارانتی و فاکتور فروش باطری را دریافت کنند.