اخبار
اخبار
آغاز توزیع برچسب سرویس مدارس از امروز
انتشار خبر: 1398/06/26

به گزارش خبرخودرو ، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از آغاز توزیع برچسب سرویس مدارس ازامروز خبر داد.

علیرضا قنادان گفت:سرویس مدارس را امتداد فضای آموزشی مدارس می‌دانیم و زمانی که دانش‌آموز نیم ساعت تا یک ساعت در سرویس مدرسه است این هم زمانی است که کودک آموزش می‌بیند و به همین دلیل حساسیت ویژه‌ای برای سرویس‌های مدارس قائل هستیم.

وی افزود: بر اساس مصوبه هیئت وزیران، مسئولیت نظارت و ساماندهی سرویس‌های مدارس با کارگروه ماده ۱۸است که وظیفه دارد سازوکار اجرایی سرویس‌ها را تهیه کند که بعد از تأیید فرماندارلازم‌الاجراست.

قنادان اضافه کرد: رئیس کارگروه ماده ۱۸ شهرداری تهران است و ما از ابتدای سال به صورت منظم در هر ماه، دوجلسه کارگروه ماده ۱۸ را برگزار کردیم و این جلسات در طول سال تحصیلی نیز به ویژه در بحث‌های نظارتی ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به برخی آمار‌ها ادامه داد: تلاش کرده‌ایم قبل از شروع سال تحصیلی، تکلیف ناوگان صلاحیت‌دار مشخص شود و تا همین امروز بیش از۵۰ درصد برچسب‌های سرویس مدارس با تکمیل پرونده‌ها و صلاحیت‌سنجی آن‌ها آماده شده که کم‌سابقه است و از برنامه زمان‌بندی جلوتر هستیم.

قنادان با بیان اینکه از امروز توزیع برچسب‌ها در همه دفاتر آغاز می‌شود، گفت: ما به این دلیل که بسیاری از تاکسی‌ها درگیر خطوط مختلف در شهر تهران هستند از ظرفیت خودرو‌های شخصی هم استفاده می‌کنیم و ۷۵ درصد ثبت‌نامی‌ها در سرویس مدارس مربوط به خودرو‌های شخصی است. صلاحیت این راننده‌ها نیز تأیید شده است و در حال حاضر آماده دریافت برچسب هستند.

وی گفت: تاکنون ۱۲ هزارخودروی شخصی در سامانه ثبت‌نام کرده است که این ظرفیت در طول سال به ۲۵ هزار خودروخواهد رسید.

قنادان با بیان اینکه متوسط سن ناوگان فعال ما زیر ۷ سال است، گفت: به سرویس‌های مدارس و ایمنی آن‌هاحساس هستیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در ادامه با بیان این مطلب که نظارت‌های ما درسرویس‌های مدارس چندلایه است، بیان کرد: در لایه اول، نظارت توسط مدیران مدارس صورت می‌گیرد. در لایه دوم، سازمان تاکسیرانی به صورت مشترک با پلیس راهور گشت‌ها ی نظارتی را تعریف کرده که این گشت‌ها از ابتدای مهر آغاز می‌شود.

وی یکی از مهم‌ترین لایه‌های نظارتی را مربوط به والدین دانست و گفت: والدین نیز باید در این زمینه حساسیت ویژه به خرج دهند و حتماً به داشتن برچسب سرویس مدارس در خودرو‌ها توجه ویژه کنند. آن‌ها می‌توانند در صورت بروز هر نوع مشکل، شماره خودرو را از طریق سایت سازمان تاکسیرانی به ما اطلاع دهند.

وی با بیان این مطلب که یکی از مسئولیت‌های اجتماعی بر عهده شهرداری و سازمان تاکسیرانی بحث مدارس استثنایی و سرویس‌دهی به آن هاست، عنوان کرد: امسال این آمادگی وجود دارد که مانندگذشته، این سرویس‌دهی نیز صورت بگیرد و سازمان تاکسیرانی در این زمینه نیز ورودکرده است.

قنادان در بخش دیگری ازصحبت‌های خود با اشاره به هزینه سرویس‌ها نیز گفت: با مصوبه شورای اسلامی شهرتهران که به تصویب فرمانداری نیز رسیده است، ما امسال افزایش ۲۰ درصدی نرخ سرویس‌هارا خواهیم داشت که اجرا می‌شود.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود به سامانه سپند اشاره کرد و گفت: این سیستم یکپارچه با هماهنگی‌ای که بین دستگاه‌های مختلف به وجود آورده، ایجادکننده شفافیت عمومی است و می‌تواند یکی ازراهکار‌های مهم برای نظارت و رفع مشکلات موجود باشد