اخبار
اخبار
سردرگمی تعمیرکاران در استفاده از گارانتی قطعات خودرو
انتشار خبر: 1398/11/12

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو ضمن اشاره به تاثیر کیفیت سوخت بر موتور خودرو از فقدان مکانیسم مشخص در بهره‌گیری از گارانتی قطعات در شرکت‌های تولیدی انتقاد کرد.

ئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو ضمن اشاره به تاثیر کیفیت سوخت بر موتور خودرو از فقدان مکانیسم مشخص در بهره‌گیری از گارانتی قطعات در شرکت‌های تولیدی انتقاد کرد.

علیرضا نیک‌آئین در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص تاثیر مشکلات قطعه‌سازان بر تعمیرکاران اظهار داشت: از لحاظ تامین قطعات با مشکل چندانی مواجه نیستیم و آنچه که تعمیرکاران را به چالش می‌کشد بحث کیفیت نامناسب قطعات و کنترل کیفیت است که موجب برگشت قطعات می‌شود البته در این میان ساز و کاری نیز در خصوص گارانتی در شرکت‌های تولیدی تعریف نشده است و اینکه در صورت بروز مشکل برای قطعه می‌بایست به کجا مراجعه کرد.

وی در خصوص تکنولوژی و ابزارآلات مورد نیاز در خصوص خودروهای سنگین افزود: در خودروهای سنگین و راهسازی به دلیل اینکه نیازمند تکنولوژی پیشرفته‌ای هستیم با به روز نبودن دیاگ‌ها، ضعف در تهیه قطعات یدکی و عدم وجود متولی مواجه هستیم و تامین قطعات الکترونیک بیشتر به صورت مسافری انجام می‌شود و شرکت‌های واردکننده دستگاه‌ها در صورت وجود گارانتی پیگیری می‌کنند اما در صورت وارانتی پاسخگوی مشکلات مشتریان نیستند.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو در خصوص تاثیر کیفیت سوخت بر موتور خودرو گفت: متولی کیفیت سوخت شرکت نفت و سازمان ملی استاندارد است که شرکت نفت بر استاندارد سوخت توزیعی صحه می‌گذارد اما متاسفانه در زمان تعمیرات جرم گرفتگی موتور خودرو قابل مشاهده است که ناشی از اشکال در سوخت مورد استفاده خودرو است در صورتی که این مسئله در خودروهای نسل جدید نمی‌بایست بروز کند اما اتحادیه به دلیل فقدان ابزار آزمایشگاهی راسا و قاطعانه نمی‌تواند در خصوص کیفیت سوخت اظهارنظر کند و این موضوع در حیطه مسئولیت سازمان استاندارد است.

نیک‌آئین ادامه داد: به غیر از بحث کیفیت سوخت بحث آب موجود در سوخت است که موجب ورود خسارت‌های بسیاری شده است که علت آن ورود آب به مخازن جایگاه‌های سوخت و ناشی از عدم نگهداری صحیح مخازن است.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو در پایان در خصوص طراحی خودروهای نسل جدید و قطعات بکار رفته در این خودروها خاطرنشان کرد: طراحی این خودروها به گونه‌ای‌ است که در صورت بروز مشکل چون قطعات به صورت پرس شده تعبیه شده‌اند می‌بایست تعویض شوند و قابل تعمیر نیستند در صورتی که در خودروهای نسل قدیم به عنوان مثال واتر پمپ باز و تعمیر لازم انجام می‌شد در حالی که در طراحی‌های جدید قطعات به صورت کامل و بلوکه تعویض می‌شوند.
123moviesreplica rolex air king
Links:スーパーコピー 優良サイト 口コミ,スーパーコピー時計N級品,ロレックス スーパーコピー販売