اخبار
اخبار
افزایش تولید خودرو سازان علی رغم تشدید تحریم ها
انتشار خبر: 1398/11/14

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی و محدودیت های بین المللی و علیرغم آنکه در حال حاضر تحریم ها بسیار شدید تر از سال گذشته شده با همت خودروسازان تولید خودرو افزایش یافته است.

 نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی و محدودیت های بین المللی و علیرغم آنکه در حال حاضر تحریم ها بسیار شدید تر از سال گذشته شده با همت خودروسازان تولید خودرو افزایش یافته است.

رضا علیزاده در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: قیمت ها در بازار خودرو، کاذب و ناشی از واسطه گری و حضور دلالان بوده و متاسفانه اختلاف قیمت بین بازار و کارخانه بیشتر شده است؛ از حدود 2 ماه پیش سعی خود را به کار بسته ایم که تا جای ممکن مشکلات مالی خودروسازان را حل و فصل نماییم تا میزان تولید خودروسازان افت نکند.

نماینده مردم ورزقاندر مجلس شورای اسلامی گفت: آمارها نشان می دهد که تولید خودرو افت نداشته و خودروسازان تیراژ تولید را افزایش داده و حفظ کرده اند و تلاش این است که تولید برای شب عید به همین شکل ادامه یابد.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: واسطه ها در بازار خودرو حضور دارند و بر قیمت ها تاثیرگذار هستند. واسطه ها همچنین در فرایند پیش فروش خودرو حضور دارند و اکثر پیش فروش ها به مصرف کنندگان واقعی نمی رسد. به عبارتی، واسطه ها در بازار خودرو و نیز در پیش فروش ها بسیار دخالت می کنند و لازم است بازار از طریق دستگاههای نظارتی کنترل شود.

علیزاده گفت: با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی و محدودیت های بین المللی، تولید خودرو با همت خودروسازان افزایش یافته است. در حال حاضر تحریم ها بسیار بیشتر و شدید تر از سال گذشته است اما تولید خودروسازان افزایش یافته و در حال حاضر تقریبا خودروی ناقص کف کارخانجات وجود ندارد.

نماینده مردم ورزقاندر مجلس شورای اسلامیگفت: در حال حاضر قطعات خودرو به خوبی تامین می شود و تولید خودروسازان افزایش یافته و به سطح کاملا قابل قبولی رسیده و این روند ادامه خواهد داشت.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: خودروسازان متناسب با تولید به عرضه می پردازند؛ خودروسازان بخشی از تولید خود را به تعهدات گذشته تخصیص می دهند و بخشی را نیز ماهانه به منظور تامین نیازهای جامعه و جذب سرمایه در گردش پیش فروش می کنند و تولیدات خود را کاملا عرضه می کنند.

علیزاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کماکان در بازار خودرو رکود مطلق برقرار است. اقتصاد ما گرفتار رکود تورمی است و به دلیل مشکلات حوزه اقتصاد، رکود تورمی در تمام حوزه ها وجود دارد. قدرت خرید پایین است اما تورم نیز کار خود را انجام می دهد و امیدواریم با افزایش تولید و افزایش بهره وری به مقابله با رکود تورمی بپردازیم.

نماینده مردم ورزقان در پایان گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی کشور از مرز خطر عبور کرده و رو به بهبود و پیشرفت هستند. امیدواریم با تلاش مردم و مسئولین و نخبگان بتوانیم مسیر دشواری را که کشورهای بیگانه و تحریم های ظالمانه برای ما به وجود آورده اند پشت سر گذاشته و این مسیر را طی کنیم و به رونق اقتصادی دست یابیم.