اخبار
اخبار
دلالان پراید را گران کردند
انتشار خبر: 1399/02/23

به گزارش خبرخودرو، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم واقعی‌سازی قیمت‌ خودرو و نظارت بر آن تاکید و افزایش قیمت پراید را ناشی از جوسازی دلالان و سو‌ءاستفاده آنها از شرایط دانست.

احمد انارکی محمدی در گفتگو با خبرنگارخبرخودرو در خصوص افزایش قیمت پراید در بازار و بروز هجمه به وزارت صمت وخودروسازان اظهار داشت: دلالان در حال حاضر بازی گردان صحنه هستند و با نفوذ دربازار، اقدام به قیمت‌سازی و ایجاد فضای هیجانی نموده‌اند.

وی با بیان اینکه وزارت صمت و خودروسازان درایجاد وضعیت فعلی برای بازار خودرو نقشی ندارند، گفت: بی‌انصافی است که بخواهیم وزارت صمت را مقصر در شرایط ایجاد شده، تلقی نماییم زیرا تأثیر تحریم و در ادامه شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد و صنعت بر همگان مشخص است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: واقعیت این است که دلالان، با جمع‌آوری خودروها و ایجاد فضای کاذب، قیمت‌هارا افزایش می‌دهند.

انارکی محمدی افزود: دلالان امروزه، به راحتی با هزینه ناچیزی در مقایسه با گردش مالی چندین هزار میلیاردی، اقدام به درج آگهی فروش خودرو در سایت‌ها و فضای مجازی وقیمت‌سازی می‌نمایند و بدین ترتیب بازار، سایت‌ها و فضای مجازی را برای اجرای اهداف سودجویانه خود در اختیار گرفته‌اند.

وی در خصوص اقدامات سوداگرانه دلالان در فضای مجازی به ارائه راهکاری پرداخت و گفت: می‌بایست علاوه بر برخورد قاطع با این دلال‌بازی‌ها که موجب بروز مابه‌التفاوت لجام گسیخته میان قیمت کارخانه و بازار شده است، در جهت واقعی‌سازی قیمت خودرو اقدام نمود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فروش محصولات خودروسازان با قیمتی کمتر از قیمت تمام شده، تصریح کرد: اگر خودروی موردنیاز مصرف‌کننده، به طور مستقیم از کارخانه و بر اساس قیمت‌های واقعی تعیین شده از جانب خودروسازان و البته به صورت نظارت شده، به دست آنها برسد، بازار دلالان جمع می‌شود.

انارکی محمدی ضمن تایید این موضوع که افزایش قیمت درخواستی از سوی خودروسازان، قیمت‌مدنظر واسطه‌گران و دلالان نیست و بسیار پایین‌تر است، بیان کرد: قیمت خودرو ازدرب کارخانه پایین است و خودروسازان، خواستار عرضه خودرو با یک قیمت معقول هستند که زیان ده نباشد تا بتوانند با افزایش میزان تولید و عرضه، بازار سیاه ایجاد شده را جمع‌آوری نمایند.

وی ادامه داد: واسطه‌گران در حال حاضر با ایجاد بازار سیاه و با تضییع حقوق مردم، خودروهای داخلی را چند برابر قیمت خودروسازان به فروش می‌رسانند و سود کلانی را از این رهگذر، تحصیل می‌‌نمایند که می‌بایست با انجام راهکارهای فوق‌‌الذکر، برخورد جدی با آنها را در دستور کار قرار داد.

انارکی محمدی با بیان اینکه جوسازی‌های ایجاد شده ناشی از فعالیت دلالان است، گفت: مردم از حق استفاده از خودروی با کیفیت و با قیمت مناسب برخوردار هستند و علاوه بر آن، فشارمضاعفی را در نتیجه شرایط فعلی، متحمل شده‌اند که واسطه‌گران در مقام سوء‌استفاده از این شرایط برآمده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مردم 85 درصد ازسهامداران اصلی خودروسازان را شامل می‌شوند و در صورت عرضه خودرو، با قیمت واقعی،دیگر موضوع زیان دهی خودروسازان، مطرح نیست و مصرف‌کننده با افزایش عرضه به انتخاب خودروی مدنظر خود اقدام می‌نماید.

123moviesreplica rolex air king
Links:スーパーコピー 優良サイト 口コミ,スーパーコピー時計N級品,ロレックス スーパーコピー販売