اخبار
اخبار
دولت در ساخت خودروی ملی نقش نظارتی داشته باشد
انتشار خبر: 1399/04/22

به گزارش خبرخودرو، عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران به ارزیابی همکاری میان مجلس شورای اسلامی، وزارت صمت و دانشگاه علم و صنعت به منظور ساخت خودروی ملی پرداخت.

جواد مرزبان راد در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: در مجموع ارتباط دانشگاه باصنعت خودرو مفید است چرا که با چنین همکاری هایی نظریه ها در دانشگاه از حالت تئوری خارج شده و شکل اجرایی به خود خواهد گرفت و از سوی دیگر استفاده از پروژه های دانشگاه در صنعت خودرو موجب افزایش بازدهی و بهره‌وری آن خواهد شد. لذا ارتباطات دانشگاه و صنعت خودرو منفعت های بسیاری برای طرفین به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: در چنین همکاری هایی در وهله اول تعریف پروژه دارای اهمیت بسیاری است.زیرا با تعریف گذاری و هدف گذاری، جایگاه و وظایف دانشگاه و همچنین اهدافی که صنعت خودرو در پلتفرم مورد نظر دارد، مشخص خواهد شد. این امر زمانی اهمیت پیدا می کند که در مواردی مشاهده شده صنعت خودرو انتظارات نا به جایی از جامعه دانشگاهی داشته و همین امر موجب ناامیدی صنعت خودرو از دانشگاه شده و ادعا می کند که دانشگاه قادربه رفع نیاز صنعت نبوده است.

این کارشناس حوزه خودرو افزود: دانشگاه در پروژه های تخصصی در زمینه طراحی، بهبودکیفیت و توسعه در یک موضوع خاص می تواند موفقیت آمیز عمل کند اما اگر هدف واگذاری صفر تا صد پروژه به دانشگاه باشد امکان آن میسر نخواهد بود.

مرزبان راد با بیان اینکه در زمینه ساخت خودرو ملی در گذشته فعالیت هایی صورت گرفته خاطرنشان کرد: مقدمات ساخت خودرو ملی در گذشته فراهم شده اما مراحل آن تکمیل نشده و درادامه همکاری شرکت های قطعه سازی و خودروسازی را می طلبد تا قابلیت اجرایی پیداکند مشروط بر اینکه وظایف، جایگاه و اهداف طرفین از گذشته مشخص شده باشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران درپایان به نقش دولت در ساخت خودرو ملی اشاره کرد و گفت: لازم است دولت در انجام این پروژه نقش نظارتی داشته باشد و به صورت غیرمستقیم وارد عرصه شود. چرا که هر زمانکه دولت مستقیما وارد صنعت خودرو شده نقش نظارتی آن کم رنگ شده و مشکلات دولت درصنعت نیز سرازیر می شود. لذا دولت با حفظ نقش نظارتی خود و ارائه ابزارهای تشویقی به صنعت خودرو مانند معافیت مالیاتی می تواند به پیشبرد ساخت خودرو ملی کمک کند ودر عین حال ابزارهای تشویقی را طوری فراهم کند که صنایع به انجام امور زیر بنایی تشویق شوند.

123moviesreplica rolex air king
Links:スーパーコピー 優良サイト 口コミ,スーパーコピー時計N級品,ロレックス スーパーコピー販売