اخبار
اخبار
عوامل موثر بر قیمت‌گذاری عادلانه خودرو و حذف واسطه‌گری چیست؟
انتشار خبر: 1399/04/29

به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر لزوم به روزرسانی به موقع قیمت خودرو، عوامل موثربر قیمت‌گذاری عادلانه خودرو و حذف واسطه‌گری را برشمرد.

علی‌اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرودر خصوص تعلل شورای رقابت در اعلام قیمت‌های جدید خودرو اظهار داشت: تعلل شورای رقابت در این خصوص جایز نیست زیرا قیمت‌گذاری باید به صورت منطقی و به موقع اعمال شود تا علاوه بر اینکه مشتریان و تولیدکنندگان از شرایط خود در بازار آگاهی می‌یابند،اهداف سودجویانه دلالان مبنی بر افزایش تنش در بازار محقق نگردد.

وی افزود: در شرایطی که با وجود یک فشارگسترده در تقاضا و صف خرید مواجه هستیم، شورای رقابت به عنوان مرجع تعیین قیمت می‌بایست هر چه سریع‌تر به این موضوع ورود و در راستای تعیین تکلیف مشتریان و خودروسازان اقدام به بروزرسانی قیمت‌ها نماید.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه شورای رقابت می‌بایست در تعیین قیمت‌های جدید در راستای حفاظت از حقوق مصرف‌کنندگان و همچنین تولید کنندگان و پرهیز از اجحاف به طرفین عمل نماید، گفت:تعیین قیمت خودرو از سوی این شورا بر مبنای هزینه‌های واقعی تولید به همراه سود متعارف، موجب پویایی و تداوم روند تولید خودروسازان می‌گردد و در غیر این صورت شاهد بروز نقصان در روند تولید خواهیم بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درپایان خاطرنشان کرد: قیمت‌گذاری و فروش خودرو می‌بایست بر اساس مکانیزم‌‌هایی صورت بگیرد که رانت موجود به صورت رقابتی، بدون تبعیض و با یک ساز و کار مناسب به دست مصرف‌کننده واقعی برسد و بدین وسیله عرصه برای فعالیت سودجویان و بورس‌بازان دربازار محدود گردد.

fmovies