اخبار
اخبار
بازار لوازم یدکی در شب عید تامین است
انتشار خبر: 1399/12/11

به گزارش خبرخودرو، سخنگوی اتحادیه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران گفت: با افزایش تولید داخل و واردات، تامین بازار نسبت به ماه‌های قبل بهبود یافته و قیمت‌ها نیز کاهش 10 درصدی داشته است.

سید مهدی کاظمی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو ضمن اشاره به کاهش نرخ ارز طی یک تا دو ماه گذشته در خصوص وضعیت تامین لوازم یدکی در بازار شب عید اظهار داشت: هر ساله با نزدیک شدن به ایام نوروز، بیشترین رونق در بازار لوازم یدکی در اسفند ماه اتفاق می‌افتد.

وی افزود: به دلیل رقابتی که از گذشته تاکنون در میان اعضای صنف لوازم یدکی وجود داشته، اعضای اتحادیه سعی در افزایش موجودی فروشگاه‌ها دارند و از سوی دیگر با توجه به افزایش تولیدات داخلی و واردات، وضعیت تامین در مقایسه با ماه‌های گذشته بهبود یافته است.

سخنگوی اتحادیه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران در خصوص تاثیر کرونا بر بازار لوازم یدکی گفت: هر چند با تداوم کرونا همچنان رکود در بازار وجود دارد، اما در مقایسه با سال گذشته و به دنبال کاهش استرس‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی وضعیت مناسب‌تری بر بازار حاکم شده است.

وی در خصوص قطعات کمیاب، میان انواع خودروها قائل به تفکیک شد و افزود: کمبود برخی از قطعات در بازار، خودروهای کم تردد و با تعداد اندک را شامل می‌شود زیرا قطعات این خودروها در داخل تولید نشده، واردات آنها نیز انجام نمی‌شود و قیمت بالایی را نیز به خود اختصاص داده است.

سخنگوی اتحادیه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران در خصوص وضعیت تامین قطعات خودروهای پرتیراژ گفت: با توجه به کاهش نرخ ارز طی چهار ماه اخیر، سفارش واردات قطعاتی که تولید داخل ندارند، انجام شده که برخی از آنها از گمرکات ترخیص شده و مابقی نیز تا پایان اسفند ترخیص خواهد شد.

کاظمی افزود: پس از دستور ریاست جمهوری و درخواست اتحادیه مبنی بر ترخیص قطعات انباشت شده در گمرکات، 10 تا 20 درصد از کمبود قطعات یدکی طی یک تا دو ماه گذشته جبران شد و همین امر موجب کاهش 10 درصدی قیمت این قطعات نیز شد.

وی در پایان با بیان اینکه سرعت ترخیص قطعات از گمرک در مقایسه با حدود شش ماه گذشته افزایش یافته، خاطرنشان کرد: فراوانی و وجود رقیب در بازار هر کالایی، موجب فروش با لحاظ کمترین سود و کاهش قیمت آن می‌شود، بر همین اساس سعی تولیدکنندگان و واردکنندگان قطعات خودروهای پرمصرف نیز همواره افزایش تولید و دسترسی مصرف‌کنندگان به قطعات این خودروها با کمترین سود و با قیمت‌های کاهشی بوده است.

123moviesreplica rolex air king
Links:スーパーコピー 優良サイト 口コミ,スーパーコピー時計N級品,ロレックス スーパーコピー販売